Światowy Dzień Słońca

Data

18 marca Światowy Dzień Słońca –  Myszki obchodziły pod hasłem

Dzień Koloru Żółtego.

Dominującym kolorem tego dnia był żółty. Każde dziecko starało się mieć chociaż mały element garderoby w tym kolorze, ale nie zabrakło „żółtych cytrynek” od stóp do głów. Nauczyciele również chcieli dotrzymać kroku Myszkom i uwzględnili kolor żółty w swoim stroju. Dzieci zapytane, co dla nich oznacza kolor żółty, odpowiadały: słońce, radość, uśmiech, kwiaty, wiosna. Te skojarzenia były inspiracją do różnych zabaw.  Maluchy rozwiązywały zagadki, wysłuchały bajki o żółtej kredce, badały poprzez zmysły różne owoce i smakołyki,  tańczyły z chustami w takt muzyki oraz układały słoneczne promienie z różnego rodzaju klocków  itp. Na zakończenie obchodów Żółtego Dnia  każda Myszka wykonała szaszłyk bananowo – chrupkowo – ananasowy… mniam, mniam.

Więcej
aktualności