Światowy Dzień Pszczół

Pasiasty muzykant
gdzieś na łące bzyka.
Latem lata, ile sił.
Zbiera z kwiatów złoty pył.
Jest pracowita, a cały jej trud,
z pewnością docenisz, jeśli lubisz miód.”

Dnia 20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół. Święto to ma podkreślić rolę tego małego, a jakże niezbędnego w przyrodzie owada. Z okazji Światowego Dnia Pszczół w grupie Myszek przeprowadzono wiele działań, których celem było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności pszczół, pokonywanie strachu przed tymi owadami, ale również pomoc pszczołom w ich przetrwaniu.

Dzieci tego dnia obejrzały filmy edukacyjne: ,,Z kamerą wśród pszczół” oraz ,,Bajkę o pszczołach”. Przeprowadzono pogadankę wspartą ilustracjami, między innymi na temat „Jak powstaje miód?”

Dzień Pszczoły urozmaiciły zabawy ruchowe: „Pszczółki do ula”, „Z kwiatka na kwiatek”; gimnastyka buzi i języka „Śniadanie dla Puchatka”, oraz tańce i pląsy do piosenek o pszczółkach.