Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. W Polsce jest obchodzone 1 czerwca, a każdy rodzic o nim pamięta.
W przedszkolu tego dnia staraliśmy się jak to tylko możliwe, aby naszym dzieciom umilić czas. Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Najwięcej radości przysporzyły jednak zawody sportowe na świeżym powietrzu!  Konkurencje były przeróżne m.in. przechodzenie po linie, rzuty do celu, wyścigi rzędów. Raz wygrywała jedna drużyna, raz druga. Ostatecznie wygrały wszystkie dzieci, bo to przecież było ich święto i nikt nie mógł przegrać. Zawody sportowe zakończyła zabawa ruchowa z chusta animacyjną. Każde dziecko otrzymało medal. Po zabawach dzieci otrzymały upominki i zjadły słodki poczęstunek.
Wychowawca grupy Kotki
Agnieszka Bloch