Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Data

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.

Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głównym celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Z tej okazji „Kotki” odwiedził dzisiaj pan Wicedyrektor Karol Iwańczyk. Zaproszony Gość przeczytał zabawny wiersz  Danuty Zawadzkiej „MIŚ GADUŁA”. „Kotki” w skupieniu i z wielkim zaciekawieniem słuchały  Misiowych przygód oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje.

Dziękujemy!!!

Więcej
aktualności