Święto Niepodległości

Data

Jest takie miejsce na mapie świata – Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce!

11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze… Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 10 listopada 2021 r. w naszej przedszkolnej grupie obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji „Kotki” ubrane w strój galowy uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz utrwalenie symboli narodowych naszego kraju.
Tego dnia również wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła, przedszkole do hymnu“.
„Kotki” o godz. 11:11 (ze względu na panującą pandemię w swojej sali) odśpiewały nasz hymn, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.
Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków

Więcej
aktualności