Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

ŚWIĄTECZNY NASTRÓJ W DREŹNIE

W dniu 7 grudnia odbyła się szkolna wycieczka na największy i najstarszy w Niemczech jarmark świąteczny Striezelmarkt w Dreźnie, stolicy Saksonii. W ramach naszego wyjazdu zwiedziliśmy przepiękny kompleks pałacowy Zwinger, Galerię Starych Mistrzów Malarastwa, ze słynną Madonną Sykstyńską Rafaela Santiego oraz Dziewczyną z czekoladą szwajcarskiego
artysty Liotarda, uznawaną za najpiękniejszy pastel. Ponadto odwiedziliśmy skarbiec królewski, muzeum porcelany, największy kościół w Saksonii – Hofkirche i Frauenkirche. Następnie zrobiliśmy krótki spacer po Starym Mieście, oglądając przy tym  przepiękne malowidło ścienne tzw. Orszak książęcy. Ostatnim naszym punktem był jarmark świąteczny, wyczekiwany z niecierpliwością przez uczniów. Mogli oni skosztować specjałów kuchni niemieckiej, czyli kiełbaski w różnej postaci z kiszoną kapustą i pieczonymi ziemniakami. Poza tym zakupili również ciekawe pamiątki, ręcznie wykonane przez rzemieślników, czy smakołyki. Po uczcie duchowej i kulinarnej wróciliśmy do Poznania.