Teatr Krokodyl

W środę 27 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z teatru KROKODYL, którzy tym razem wcielili się w postacie z książki Lucyny Krzemienieckiej pt.
„Z przygód Krasnala Hałabały.

halabala.gif

Jakem Hałabała, krzywda mi się stała.

Krzywda mi się stała, jakem Hałabała...

W barwnej scenografii jesiennego lasu, dzieci dowiedziały się, dlaczego zaproszeni goście nie przyszli na ucztę do krasnala Hałabały.

dzienpluszowegomisia.jpg

Miś jest mały i puchaty,
Miś jest fajny i kudłaty,
Miś jest gruby jak ta kula,
Misia zawsze się przytula.

25 listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim  przyjacielem Misiem. Były misie małe, średnie, a także duże, różowe, niebieskie, brązowe i kilkukolorowe, w ubrankach, z kokardami i w kapelusikach... Nie było dwóch jednakowych, każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci bawiły się z misiami przy piosenkach „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”, słuchały wierszy i opowiadań o misiach, wspólnie z misiami uczestniczyły w zabawach ruchowych, rozwiązywały zagadki i quizy oraz brały udział w zabawach plastycznych. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolego i możliwość zabawy z pluszakiem.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Mały człowiek, duża sprawa.
Mały człowiek, ma swe prawa.
Strzegąc praw tych należycie,
Układamy dziecku życie

dzien-praw-dziecka.jpg

20 listopada 2014 roku po raz pierwszy w Polsce obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uchwałę w tej sprawie – na wniosek Rzecznika Praw Dziecka – podjął sejm 7 listopada 2014r. Pomysłodawcy kierowali się przede wszystkim potrzebą uświadomienia dzieci, że one też mają swoje prawa i ,że mogą z nich korzystać.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, w dniu dzisiejszym, 20 listopada w grupie Tygrysków” odbyła się pogadanka na temat praw dzieci, o ich potrzebach oraz o roli rodziców i opiekunów. Nasze przedszkolaki wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i poznawania otaczającego nas świata. My jako przedszkole wierzymy, że dobrze ugruntowana wiedza dziecka, poczucie jego własnej wartości oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem i obywatelem. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka był również okazją, aby nakreślić dzieciom wspaniałą postać Janusza Korczaka – wielkiego orędownika i obrońcy praw dziecka.

flag-np-2019.png

Kto Ty jesteś?

Polak mały.

Jaki znak Twój?

Orzeł Biały.

W dniu 08 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w sali Kotków, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Podczas spotkania dzieci, pomimo swojego młodego wieku, z dumą, przejęciem i zaangażowaniem zaśpiewały nasz hymn narodowy oraz recytowały wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Odpowiadając na pytania udowodniły, że doskonale są im znane polskie symbole narodowe. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.  Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Dzień Postaci z Bajek

Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego
dziecka w wieku przedszkolnym, a bajkowe postacie
sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny.

dzien-bajek-2019.gif

Tradycyjnie, w naszym przedszkolu, w listopadzie

obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. W tym wyjątkowym

dniu dzieci przebrane w przepiękne bajkowe stroje wspaniale

się bawiły uczestnicząc w szeregu zabaw związanych z

bajkami m.in. dzieci rozpoznawały po rekwizycie co to za

bajka, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały fragmenty

czytanych bajek. Nie zabrakło w tym ważnym dniu

odśpiewania hymnu „Witajcie w naszej bajce”. Ten dzień był\

dla naszych milusińskich pełen radości i tajemniczości,

a przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe.