Wizyta żołnierzy

28 marca gościliśmy w naszym przedszkolu Żołnierzy Brygady Terytorialnej w osobie pana Tomasza Wilczyńskiego ( tata Lenki) i pana Tomasza Borowskiego. Celem wizyty było zapoznanie dzieci ze specyfiką służby wojskowej.

wizyta_zolnierzy.gif

Żołnierze zaprezentowali mundur służbowy, opowiedzieli o codziennych obowiązkach i zadaniach jakie mają do wykonania, przywieźli ze sobą wiele ciekawych atrybutów wojskowych, które dzieci mogły oglądać, dotykać i przymierzać. Dla naszych milusińskich, a szczególnie dla chłopców, było to bardzo interesujące spotkanie.

Dziękujemy!!!

Teatrzyk – O królu Nicnierobie

We wtorek (26 marca) po raz kolejny odwiedzili nas aktorzy z teatru Krokodyl.

nicnierobie.gif

Przedszkolaki poznały historię pewnego króla, który nic nie robił. Skoro nic nie robił to też nic nie umiał, bo mu się nie chciało uczyć. Dopiero czary dwóch wróżek, zielony nos i perspektywa wygnania z królestwa, uprzytomniły mu, że warto pracować i się uczyć.

Światowy Dzień Wody

Uroczystość ( 22.03.19 ) miała na celu rozwinąć zainteresowanie otaczającym światem; rozbudzić poczucie  odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej; uświadomić znaczenie wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin.

swiatowydzienwody.gif

Dzieci brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów); muzycznych oraz badawczych.
Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Jaki ma smak, zapach, kolor.

Pierwszy Dzień Wiosny

„Czym powitać cię wiosenko, gdy zielona wracasz znów,
chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów.”

pierwszy-dzien-wiosny-2019.jpg

21 marca uroczyście powitaliśmy nową porę roku. W tym dniu każda przedszkolna sala zmieniła się w wielką barwną łąkę pełną kwiatów, ptaków i owadów, a nasze przedszkolaki w zielono – żółtych strojach piosenkami, zabawami, konkursami oraz tańcem powitały Wiosnę.

Projekt edukacyjny

Jedzie po Poznaniu bimba,
a w niej ludzi się tłum bimba.
Bim-bam–bum, bim-ba- bum,
tak się bimba ludzi tłum.

projektedukacyjny.jpg

Od marca do maja w grupie „Kotków” realizowany  będzie  projekt edukacyjny „Jadę tramwajem i Poznań poznaję”.

Cele projektu:
- rozbudzenie zainteresowań miastem , w którym mieszkamy
- kształtowanie poczucia własnej tożsamości regionalnej
- wyrabianie szacunku do budowli zabytkowych i tradycji
- ukazanie piękna rodzinnego miasta