Wycieczka do Przecławia

Dnia 23.05.2018r. nasze Przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Gospodarstwa agroturystycznego „Kids Farm”.

zwierzatka.png

Celem wycieczki było poznanie piękna przyrody poprzez bezpośredni z nią kontakt oraz zapoznanie się ze zwierzętami hodowlanymi w Gospodarstwie i opieką nad nimi.

Dzieci miały okazję przejechać się traktorem z przyczepą i obserwować uprawę selera, zwiedziliśmy stajnię i poznaliśmy sposoby opieki i obcowania z końmi.

Następnie zostaliśmy zaproszeni do „Zaczarowanego ogrodu”, w którym zobaczyliśmy niespotykane i egzotyczne ptactwo hodowlane, mieliśmy okazję karmić owce, barany, ryby i świnki wietnamskie.

Wielką atrakcją dla dzieci była zabawa w wielkiej piaskownicy, a drugie śniadanie na świeżym powietrzu smakowało jak nigdy!

Wizyta Kotka Szprotka

Jak pomóc bezbronnym zwierzętom?
Jak być odpowiedzialnym właścicielem psa, kota czy chomika?
Jak zachowywać się w kontakcie ze zwierzętami?

kotekpiesek.png

Na te i wiele podobnych pytań znają odpowiedź nasze
przedszkolaki dzięki wizycie pracownika ze Schroniska dla zwierząt, który w bardzo przystępny i obrazowy sposób przeprowadził w dniu dzisiejszym 21.05.18 z dziećmi pogadankę.

Warsztaty edukacyjne

09.05.2018 „Myszki, Kotki i Tygryski” uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych „Fascynujący Świat Mrówek”.

mrowki_warsztaty_edukacyjne.jpg

Mistrz pszczelarstwa Pan Aleksander Rębacz z pasieki Boża Iskierka pomógł dzieciom w  odkrywaniu kolejnego, równie fascynującego co świat pszczół, królestwa tajemniczych owadów jakimi są mrówki. Podczas warsztatów dzieci poznały zwyczaje mrówek i szczegóły ich życia oraz budowę i strukturę mrowiska.

Dzień Ziemi

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi.

dzienziemi2018.jpg

W naszym przedszkolu obchodziliśmy to święto w dniu dzisiejszym 20.04.18. Dzieci brały udział w różnych konkursach i zabawach ruchowych o tematyce proekologicznej. Podczas rozwiązywania różnych zagadek i quizów przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą o tym, jak należy dbać o Ziemię.

W nagrodę za znajomość proekologicznych zachowań Myszki, Kotki i Tygryski otrzymały zestawy zabawek do piaskownicy zakupione przez Radę Rodziców.

Dzień Czekolady

12 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu jedno z najsłodszych świąt w roku,
Światowy Dzień Czekolady.

dzien-czekolady-2018.png

Myszki, Kotki i Tygryski zapoznały się z krótką historią powstania czekolady, jej wartościami odżywczymi oraz zaleceniem, że jedzona w nadmiarze, może zaszkodzić. Czekoladowe święto zakończyło się oczywiście czekoladowym poczęstunkiem.