Światowy Dzień Zdrowia

W dniu dzisiejszym, tj.: 6 kwietnia „ Myszki”
uczestniczyły w obchodach
Światowego Dnia Zdrowia.

swiatowy-dzein-zdrowia.jpg

Celem spotkania było przybliżenie dzieciom tematyki zdrowotnej oraz kształtowanie zachowań prozdrowotnych. Dzieci zapoznały się z wierszem B. Lewandowskiej „Na zdrowie”, brały udział w różnych zabawach na podstawie których starały się odpowiedzieć na pytania: „Co to jest zdrowie?” oraz „Co możemy zrobić, aby zdrowie zachować?”

Zabawa plastyczna

MAMO! TATO!  BAW SIĘ Z NAMI!

zabawaplastyczna

Zapraszamy Dzieci wraz z Rodzicami do wspólnej

zabawy plastycznej ( technika pracy – dowolna)

pt.: „Nadeszła Wiosna”.

Prace przynosimy do przedszkola w terminie do 20.04.2018.

Organizator zabawy:  Violetta Sobczyk.

Zapraszamy!!!

Śniadanie wielkanocne

sniadanie-wielkanocne.jpg

W dniu dzisiejszym 27.03.18 w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Odświętnie ubrani i w bardzo dobrych humorach zasiedliśmy do pięknie przystrojonych stołów na których królowały tradycyjne potrawy: jajka, biała kiełbasa oraz babki wielkanocne. Po śniadaniu dzieci spotkały się z Zającem, który każdego przedszkolaka obdarował prezentem.

Pierwszy Dzień Wiosny

„Czym powitać cię wiosenko, gdy zielona wracasz znów,
chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów.”

pierwszy dzien wiosny

21 marca uroczyście powitaliśmy nową porę roku. W tym dniu każda przedszkolna sala zmieniła się w wielką barwną łąkę pełną kwiatów, ptaków i owadów, a nasze przedszkolaki w zielono – żółtych strojach piosenkami, zabawami, konkursami oraz tańcem powitały Wiosnę.

Zielony ogródek w sali

Chcąc przyśpieszyć przyjście wiosny „Myszki’ postanowiły
założyć w sali zielony ogródek.

zielony-ogrodek-w-sali-szkolatytusa-2018.jpg

Zgromadziły potrzebne przybory: pojemniczki, doniczki, konewkę, ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie w małych grupkach siały rzeżuchę, szczypiorek i pietruszkę oraz sadziły cebulkę na szczypiorek. Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały umieszczone w kąciku przyrody, a dzieci muszą pamiętać o ich podlewaniu oraz obserwować ich  wzrost. Kiedy wyrosną będą źródłem witamin na kanapkach.