"W Dniu Świętego Walentego bądź dobry dla innych Kolego”

misiewalentynki.jpg

Pod takim hasłem bawiliśmy się w naszym przedszkolu w dniu 14 lutego 2019r. z okazji Walentynek. Była to wspaniała okazja do rozwijania u Dzieci poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, nawiązywania kontaktów interpersonalnych oraz zachęcania Podopiecznych do okazywania sympatii, życzliwości, akceptacji i tolerancji innym osobom.

Międzynarodowy Dzień Pizzy

pizza.png

7 lutego  obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy.

Nie mogliśmy pominąć takiego święta, gdyż większość dorosłych i dzieci uwielbia ten przysmak pochodzący z Włoch. Wielką frajdę dzieciom sprawiło przygotowywanie pizzy: rozpłaszczenie  kulek drożdżowych, posmarowanie sosem pomidorowym, nałożenie ulubionych składników i posypanie serem.

W czasie oczekiwania na konsumpcję zgłębialiśmy tajniki tego dania. Kiedy poczuliśmy wspaniałe zapachy rozchodzące się po przedszkolu , wiedzieliśmy , że za chwilę będziemy mogli zjeść to pyszne danie.

Mniam, mniam.... było fantastycznie i smacznie.

Projekt edukacyjny

Wszyscy wiemy, jak ważne jest zachęcanie dzieci do czytania, poznawania i śledzenia losów bohaterów literackich
oraz wprowadzanie naszych najmłodszych pociech w świat fantazji, literatury, pozytywnych emocji płynących z książek.

mis.png

Od 4 lutego do 30 czerwca 2019 roku dzieci z grupy „ Kotków” będą brały udział w projekcie czytelniczym „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”. Dzieci wraz z nauczycielkami wybiorą  grupową maskotkę – Misia, który odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Miś zostanie wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice wpiszą tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek lub odrysują swoją rączkę (praca w domu).  Serdecznie zapraszam wszystkich naszych Rodziców do włączenia się do w/w projektu.

Drzwi Otwarte

W związku z rekrutacją do oddziałów przedszkolnych na rok 2019/2020

zapraszamy Dzieci i Rodziców
na ,, drzwi otwarte”
do Przedszkola nr 95

w dniach 13 lutego 2019r. oraz 20 lutego 2019r.

w godz. 16.00-17.00

drzwiotwarte2019.gif

Akcja humanitarna

Drodzy Rodzice, po raz kolejny zapraszamy do udziału w akcji:

„Opatrunek Na Ratunek”

redemtoris.jpg

Celem akcji jest pomoc dzieciom w Afryce.

W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, często też zdarza się, że parzą się gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami, lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.

Co jest potrzebne? W misyjnych przychodniach brakuje    dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż czy plaster są na wagę złota. Potrzebne są gazy(jałowe i niejałowe), kompresy, plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata, a nawet igły i strzykawki. Rzeczy te można nabyć w każdej aptece.

W naszym przedszkolu akcja trwa od 08 – 31.01.2019r.

Wszelkie pytania można kierować do koordynatora akcji w przedszkolu -  Małgorzaty Matysiak.

Z góry dziękujemy za włączenie się do akcji !!!