Światowy Dzień Wiatru

Skąd się bierze wiatr?
Jak wygląda wiatr?
Czy wiatr jest potrzebny?

swiatowy-dzien-wiatru.gif

Na te i wiele innych pytań znalazły odpowiedź nasze dzieci uczestnicząc w dniu dzisiejszym 14.06  w zabawach badawczych oraz wykonując ćwiczenia oddechowe.

Dzień Przyjaciela

W celu przybliżenia dzieciom wartości przyjaźni w życiu człowieka  w dniu 07.06 obchodziliśmy „Dzień Przyjaciela”.

dzien-przyjaciela.png

Dzieci brały udział w różnych zabawach, tworzyły kodeks prawdziwego przyjaciela. Układały obrazki przedstawiające różne emocje, tworzyły łańcuch przyjaźni, bawiły się przy piosence „Podajmy sobie ręce”. Okazało się, że nasze przedszkolaki dużo wiedzą na temat przyjaźni i rozumieją jej znaczenie w życiu. Życzymy naszym Milusińskim, aby przyjaźnie zawarte w przedszkolu trwały latami…

Teatr Krokodyl

W dniu dzisiejszym 03.06 w naszym przedszkolu kolejny raz gościliśmy aktorów Teatru „Krokodyl”. Tym razem dzieci obejrzały przedstawienie pt.:” Psie serce”.

teatrkrokodyl.gif

Tradycyjnie Krokodyl sprawił dzieciom przyjemność i dostarczył wiele wrażeń wizualnych i estetycznych, a przede wszystkim uwrażliwił dzieci na niesienie pomocy zwierzętom, co było głównym celem przedstawienia.

Dzień Białego Bociana

W ostatni dzień maja, będąc Przyjaciółmi Przyrody obchodziliśmy Dzień Białego Bociana.

BO.jpg

Podczas wspólnych zabaw dzieci zgłębiły wiedzę o tych ptakach, o zagrożeniach i sposobach ochrony tego gatunku. Ten dzień był również okazją do zwrócenia uwagi, naszych milusińskich, na szczególne miejsce, jakie bociany zajmują w polskiej kulturze i krajobrazie.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Święto obchodzone co roku 02 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza  H. Ch. Andersena, aby zwrócić uwagę na potrzeby młodego czytelnika , a także by promować tworzoną dla niego literaturę i grafikę.

miedzynarodowydzienksiazki.jpg

W naszym przedszkolu z tej okazji we wtorek, 02 kwietnia „Myszki” odwiedziła p. bibliotekarka Ilona Kawa i przeczytała dzieciom książeczkę obrazkową w stylu japońskim  „ O Kemishim”. Dzieci starsze następnego dnia , czyli 03 kwietnia odwiedziły bibliotekę szkolną.