List do Świętego Mikołaja

Przyszedł grudzień,
a z nim święta,
dzieci marzą o prezentach.
Więc usiadły pod choinką
i rysują listy kredką.

list-do-mikolaja-2018.png

W wigilijny wieczór wszystkie dzieci czekają na prezenty od  Świętego Mikołaja. Nasze przedszkolaczki w dniu, dzisiejszym(12.12.), napisały dłuuugie listy, narysowały swoje wymarzone zabawki i … wysłały do Mikołaja. Wierzymy, że pracowity Staruszek w swoim lapońskim biurze na pewno je przeczyta i 24 grudnia przyniesie prezenty wszystkim grzecznym dzieciom.

Świąteczne Pierniki

Święta Bożego Narodzenia są dla każdego człowieka,
a przede wszystkim dla dzieci szczególnym przeżyciem.

swiateczne_pierniki_2018.png

Najbardziej jednak ekscytujący i absorbujący jest okres przedświąteczny w którym planujemy, robimy zakupy, sprzątamy, pieczemy, ubieramy choinkę i… .

W naszym przedszkolu, tak jak w każdej rodzinie, dzieci przygotowują się do świąt nie tylko poprzez wykonanie świątecznych ozdób i ubieranie choinki.

Tradycyjnie w pierwszym tygodniu grudnia nasi milusińscy, bawiąc się w cukierników, dekorowali  piernikowe serca, aniołki, dzwoneczki i choinki  przeróżnymi, słodkimi posypkami.
Był to pracowity i bardzo słodki czas.

Pasowanie na Przedszkolaka

Idzie sobie przedszkolaczek,

śpiewa, tańczy no i skacze.

Wielki powód ma do śmiania,

bo to dzień jest pasowania.

pasowanie_na_przedszkolaka_2018.png

Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola. Dla wielu z nich było to ogromne przeżycie. Dzieci trzymały się bardzo dzielnie. Pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, a rodzice z dumą oklaskiwali swoje pociechy. Przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę, następnie Pani dyrektor za pomocą

„czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „Aktu Pasowania”. Nie zabrakło oczywiście życzeń, dyplomów i prezentów. Był to niezapomniany dzień, pełen miłych wrażeń dla wszystkich.

Święty Mikołaj

Szóstego grudnia, jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie,

A każde dziecko prezent dostanie

swiety-mikolaj-2018.png

Św. Mikołaja uwielbiają wszyscy, a przede wszystkim dzieci. Dlatego też w grudniowy ranek nasłuchiwały Go z niecierpliwością.

Z uśmiechem na buziach, lekkim zdenerwowaniem, ale i nadzieją, że Mikołaj obdaruje je słodkim prezentem, przedszkolaki wyglądały przez okno. Cierpliwość naszych milusińskich została nagrodzona. Po drugim śniadaniu w całym przedszkolu dało się słyszeć najpierw dźwięki Mikołajowego dzwonka, a potem to już tylko radosne okrzyki przedszkolaków… hura mam prezent !

Św. Mikołaj jak zawsze nas nie zawiódł i w pozostawionym liście obiecał, że spotka się z dziećmi 17grudnia.

Warsztaty artystyczne

W dniu dzisiejszym, 29 listopada cała społeczność naszego przedszkola uczestniczyła w warsztatach wyobraźni –

„Na wodzie malowane”.

warsztaty-artystyczne-tytus.gif

Płaskie naczynie z wodą, specjalistyczne farby i kartki papieru…te trzy elementy wystarczyły, by „wyczarować” niezwykłej urody obrazy. Oryginalne, niepowtarzalne, wyjątkowe dzieła powstały, gdy nasi milusińscy  posłużyli się bardzo starą, pochodzącą z Turcji sztuką zdobienia papieru Ebru.

Niezwykłe dzieła można oglądać na wystawie w szatni przedszkolnej.