Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

Konkurs „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna”

Konkurs świetlicowy dla uczniów klas I- III

Czytaj więcej...

Wycieczka klasy 2a do Rogalowego Muzeum Miasta Poznania

23 października wybraliśmy się na wycieczkę do Rogalowego Muzeum w Poznaniu. Na miejscu wzięliśmy udział w pokazie prowadzonym przez Rogalowego Mistrza oraz wuja Binia – najprawdziwszego poznaniaka. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy opowiedzianej gwarą poznańską historii rogala świętomarcińskiego. Mieliśmy także okazję obejrzeć interesującą prezentację multimedialną o historii naszego miasta. Każdy z nas włączył się w proces tworzenia słynnego rogala, czemu czujnie przyglądał się Rogalowy Mistrz. Na zakończenie zostaliśmy poczęstowani kawałkiem najprawdziwszego rogala , wręczono nam również certyfikaty czeladnicze. Po opuszczeniu Muzeum udaliśmy się na Stary Rynek, gdzie kupiliśmy pamiątki związane z naszym miastem, po czym szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

Pasowanie na ucznia

Pierwszoklasiści z Zespołu Szkół nr 2 są pełnoprawnymi uczniami. 13 października 2017r. odbyło się Pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień, na którym oprócz rodziców, dziadków, p. dyrektor, p. wicedyrektor, wychowawczyni klasy był specjalny gość Wielki Magik, który przeprowadził pierwszakom egzamin. Uroczystość prowadziły uczennice klasy VI a oraz uczeń naszego gimnazjum(Wielki Magik). Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wspólnie śpiewali piosenki, recytowali wiersze, prezentowali prace plastyczne, odpowiadali na szereg pytań, które wspólnie z prowadzącymi zadawał im Wielki Magik. Następnie pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów przez panią dyrektor Katarzynę Wierzbińską. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kuferki ucznia ufundowane przez rodziców. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć pierwszoklasiści w radosnym nastroju udali się do swojej sali na słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...

Wycieczka klas 2a i 2b do Ogrodu Botanicznego

W dniu 9 października uczniowie klas drugich udali się do Centrum Ogrodniczego "Botanik". Na miejscu czekał na nas przewodnik, który oprowadził nas po Ogrodzie Botanicznym przekazując uczniom wiele informacji na temat drzew, ich liści i owoców. Pogadanka połączona była z działaniami praktycznymi, w których uczniowie wykonywali różne zadania zaproponowane przez przewodnika. Drugim etapem wycieczki były warsztaty plastyczne pt. "W tajemniczym świecie Jesiennych Ludzików", w których uczniowie mieli za zadanie wykonanie postaci wykorzystując wszelkie dary jesieni, tj. kasztany, żołędzie, jarzębinę, liście, szyszki itp.

Wycieczka klas trzecich do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie

4 października klasy trzecie SP wybrały się na wycieczkę do Narodowego Muzeum Rolnictwa w Szreniawie. Uczniowie uczestniczyli w imprezie "Jesień na wsi" i brali udział w warsztatach, które przybliżyły im pracę rolnika. Dowiedzieliśmy się, ile trudu trzeba włożyć, aby z posianego zboża powstał chleb. Każdy mógł skosztować chleba upieczonego w tradycyjny sposób w prawdziwym piecu chlebowym. Wycieczka zakończyła się przejażdżką  bryczką oraz zakupem pamiątek.