Dzień Drzewa

Data

Dnia 11.10.2021 obchodziliśmy w naszej grupie „Święto Drzewa”. Rodzice zadbali o to, żeby ich pociechy ubrane były na brązowo i zielono. Święto Drzewa wymyślił w 1872 roku w Stanach Zjednoczonych znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Jak przystało na prawdziwych przyjaciół przyrody „Kotki” uczciły Święto Drzewa w sposób wyjątkowy: poznały rodzaje, budowę i etapy wzrastania drzew. Dowiedziały się czym odżywiają się drzewa oraz jaką pełnią funkcję w przyrodzie, zapewniając nam tlen, oczyszczając powietrze oraz wpływając korzystnie na klimat i samopoczucie nas wszystkich. Nasi Milusińscy uczestnicząc aktywnie w zajęciach rozwiązywali zagadki słowne i dźwiękowe na temat drzew i lasu, brali udział w zabawach ruchowych i rytmiczno- naśladowczych przy muzyce. Wysnuli także wnioski, że niszczenie kory, zrywanie liści, łamanie gałęzi oraz nieprzemyślana wycinka drzew to zachowania aspołeczne. Na zakończenie zajęć „Kotki” wykonały wspólną pracę – Jesienne drzewo. Mamy nadzieję, że zajęcia o tematyce proekologicznej wpłyną pozytywnie na właściwą postawę „Kotków” , które w przyszłości staną się prawdziwymi miłośnikami przyrody.

Więcej
aktualności