Światowy Dzień Teatrzyku Kamishibai

Data

W dniu dzisiejszym, 7 grudnia „Kotki” po raz pierwszy poznały nową formę kreatywnego czytania – Teatrzyk Kamishibai. Na początku dzieci zastanawiały się , w jaki sposób drewniana skrzynka stanie się teatrzykiem. Wszystko wyjaśniło się w momencie, gdy wspólnie wypowiedziały zaklęcie: „Abrakadabra, hokus pokus, teatrzyku otwórz się!”, „kurtyna podniosła się” i „Kotki” obejrzały i wysłuchały bajkę pt. Prezenty Świętego Mikołaja.

Wszystkim Kotkom bardzo podobał się Teatrzyk Kamishibai, choć wyraz „kamishibai” trudny był do wypowiedzenia. Dzieci dowiedziały się, że słowo to pochodzi z języka japońskiego: „kami” – oznacza „papier”, natomiast „shibai” – „sztuka”. Dlatego też teatrzyk ten nazywany jest również teatrem ilustracji bądź teatrem obrazkowym. Książka „wystawiana” w teatrzyku składa się z kartonowych planszy z ilustracjami, natomiast tył karty zarezerwowany jest na tekst, który czyta opowiadacz. Naszym Kotkom bardzo spodobał się poznany sposób kreatywnego czytania i postanowiliśmy go kontynuować.

Więcej
aktualności