Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Data

18 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, czyli misia o „małym rozumku” ale „wielkim sercu”. Dzieci na całym świecie kochają tę postać. Kubuś w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości, pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy, jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są dla niego bardzo ważne.

Dzień Kubusia Puchatka

W naszej grupie również postanowiliśmy uczcić to sympatyczne święto. Pani bibliotekarka, Ilona Kawa, opowiedziała dzieciom historię powstania książki o przygodach Puchatka oraz razem z „Kotkami” oglądała przyniesione ze szkolnej biblioteki książki o Kubusiu. Następnie dzieci razem z pluszowymi bohaterami Stumilowego Lasu uczestniczyły w zabawach sportowych, układały puzzle oraz poczęstowały się słodkim „małym co nieco”.

Więcej
aktualności