Dzień Kropki

Data

15 września „Kocięta” wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki.

Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzą przedszkola, szkoły i inne placówki edukacyjne na całym świecie.

Święto Kropki zostało zainicjowane w oparciu o historię bohaterki książki pt. ”Kropka”. Autor Peter Reynolds opowiada historię pewniej kropki, która zmieniła świat małej dziewczynki. Dzięki kropce Vashti odkryła w sobie talent, uwierzyła w siebie i potrafiła pomóc innym dzieciom. Historia ma na celu uświadomić dzieciom i dorosłym to, że każdy z nas, ma jakieś ukryte talenty, zdolności, które czekają na nasze odkrycie.

Tego dnia, kropki ozdobiły stroje naszych Kotków. Obchody Dnia Kropki rozpoczęliśmy od rozmowy i obejrzenia bajki, o historii małej Vashti. Następnie dzieci uczestniczyły w zabawach z kropką dużą i małą, liczyły, segregowały i rozwiązywały kodowane zagadki. Powstały również prace plastyczne – kropkowe dzieła sztuki, które z dumą wykonało każde dziecko.

 

Więcej
aktualności