Dzień Owoców

Data

Chcesz być zdrowy? Jedz owoce,
bo owoce dobra rzecz.
Jeśli będziesz jadł codziennie,
dobre zdrowie będziesz mieć.
 

28 września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Owoców. Święto było poprzedzone cyklem zajęć nt. zdrowego odżywiania i mało na celu utrwalenie i usystematyzowanie zdobytych wiadomości, w trakcie różnorodnych zabaw i dostarczenie naszym „Kociętom” mnóstwa radości.

Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji, a mianowicie:   rozwiązywanie zagadek, zabawy zręcznościowe „Kelnerzy”, zabawy sensoryczne „Co zjadłeś?, zabawy manipulacyjne „Drzewo”, piknik przy stolikach „Witaminki”, …… oraz wiele innych zabaw. . Jesteśmy pewni, iż po tak atrakcyjnie obchodzonym święcie, nikogo z naszych „Kotków” nie trzeba będzie dłużej przekonywać, że owoce są podstawą zdrowego odżywiania i należy je spożywać w ilości co najmniej 5 porcji dziennie 🙂

Więcej
aktualności