Światowy Dzień Muzyki

Data

Muzyczne święto, obchodzone 1 października, zainicjował w 1975 roku amerykański wirtuoz skrzypiec Yehudi Menuhin, ówczesny prezydent Międzynarodowej Rady Muzyki UNESCO. Celem tego dnia jest pokazanie wyjątkowości muzyki jako dobra społecznego oraz promowanie jej twórców i wykonawców. W tym wspaniałym dniu „Kotki” i „Myszki” uczestniczyły w wirtualnym spacerze po Filharmonii oraz wysłuchały utworu A. Vivaldiego „Jesień”. Podczas zabaw muzycznych dzieci rozpoznawały i nazwały  instrumenty oraz łączyły je z usłyszanym dźwiękiem. Nie było to łatwe zadanie, ale mali słuchacze  poradzili sobie doskonale. Nie lada wyzwaniem dla naszych przedszkolaków było nazwanie wirtuozów grających na instrumentach strunowych, klawiszowych i perkusyjnych, ale i tu nasi milusińscy wykazali się wiedzą. Mamy nadzieję, że to wyjątkowe spotkanie z muzyką uświadomiło dzieciom, że muzyka jest nieodłączną częścią życia człowieka i wpływa pozytywnie na zdrowie i kształcenie jego zmysłów. Każdy kto zacznie przygodę z muzyką, na pewno będzie zadowolony i szczęśliwy.

Więcej
aktualności