Dzień Uśmiechu

Data

Co roku w pierwszy piątek października przypada wyjątkowe święto – Światowy Dzień Uśmiechu. Symbolem tego dnia jest żółta, uśmiechnięta buźka oraz dzień, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcać większą uwagę dobrym uczynkom. Nie ma nic piękniejszego na świecie niż beztroski uśmiech szczęśliwego dziecka. Można powtórzyć za Korczakiem:

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Dlatego Kotki z wielką ochotą celebrowały to święto. Była gimnastyka buzi i języka, rozpoznawanie i naśladowanie różnych minek, wspólne rozśmieszanie się oraz wiele innych aktywności, które kończyły się śmiechem. Przedszkolaki swoimi gestami chciały pokazać, że uśmiech nic nas nie kosztuje, a tak wiele znaczy dla drugiego człowieka.  Ten dzień był również wspaniałą okazją do rozmowy z dziećmi na temat różnych emocji, które towarzyszą człowiekowi, np. smutek, gniew i sposobu ich wyrażania.

Uśmiechajmy się na co dzień, gdyż z uśmiechem każdemu do twarzy.

Więcej
aktualności