Ogólnopolski Dzień Drzewa

Data

W dniu dzisiejszym 10.10 nasze przedszkole odwiedził pracownik Nadleśnictwa ds. edukacji dzieci i młodzieży, pani Karolina Kapałka. Zaproszony Gość opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Dzieci usystematyzowały swoją wiedzę o gatunkach drzew które rosną w naszych lasach i jak należy o nie dbać. Kotki przypomniały sobie zasady zachowania w lesie( m.in. zachowanie ciszy, porządku, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami). Podczas spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań i ochoczo z tej z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale nasz gość na wszystko bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki  nad zwierzętami w okresie zimowym.

Więcej
aktualności