Spotkanie z muzyką klasyczną

Data

„Ucha nadstawiam, słucham jak gra. Muzyka we mnie –  w muzyce ja.” 

Jak wiadomo muzyka łagodzi obyczaje, okazuje się, że nie tylko, bowiem w czasie słuchania muzyki człowiek może się uspokoić, wyciszyć i przenieść do krainy marzeń. Jest udowodnione empirycznie, że słuchając muzyki klasycznej stajemy się zdrowsi i mądrzejsi. Muzyka klasyczna wpływa na rozwój naszych dzieci, mianowicie rozwija wyobraźnię, zmniejsza stres, poprawia koncentrację, uwagę i pamięć czyli sprzyja efektywności uczenia się.

4 października „Kotki” wysłuchały koncertu w wykonaniu pani Elizavety Maciejewskiej, absolwentki Konserwatorium w Sankt –  Petersburgu. Zaproszony gość zagrał  utwory Piotra Czajkowskiego z cyklu „Album Dziecięcy” oraz Roberta Schumanna „ Śmiały jeździec”

 

                                                                                      Serdecznie dziękujemy!

Więcej
aktualności