Zwierzęta egzotyczne

Data

Dnia 26 października gościliśmy w naszej grupie pana Remigiusza Kozińskiego – Kierownika Działu Edukacji i Promocji ZOO. Zaproszony gość przeprowadził z dziećmi pogadankę edukacyjną o zwierzętach. Dzięki niej dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta żyją w poznańskim ZOO, jakie mają imiona, zwyczaje i potrzeby. Obejrzeliśmy przyniesione eksponaty między innymi: kręg szyi żyrafy, odlew niedźwiedziej łapy, szczękę lwicy i poroże jelenia. Pan Remigiusz pokazał nam zabawę ruchową i dowiedzieliśmy się w jaki sposób poruszają się zwierzęta np. słoń, żyrafa i koń stoją na paznokciach, za to niedźwiedź na całej łapie. Bardzo dziękujemy panu Remigiuszowi za bardzo ciekawą pogadankę edukacyjną, która znacznie poszerzyła naszą wiedzę na temat życia zwierząt.    

Więcej
aktualności