Ogólnopolski Dzień Kredki

Data

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę. Kolorowe kredki, bardzo lubią mnie!. Kolorowe kredki, kiedy je poproszę, namalują wszystko to co chcę!”

Powszechnie wiadomo, że kredki są najlepszymi przyjaciółmi każdego przedszkolaka. Wprowadzają w świat kolorów, rysunku, rozwijają fantazję oraz wyobraźnię, a także kształtują małe paluszki. We wtorek, 22 listopada obchodziliśmy „Dzień Kredki”.  „Kotki” zamieniły szarawy, deszczowy dzień w barwny i kolorowy, bowiem przyszły do przedszkola ubrane w swój ulubiony kolor. Dzieci aktywnie uczestniczyły w różnorodnych zabawach dydaktyczno – ruchowych, podczas zabaw utrwalały kolory, przeliczały i segregowały, określały wielkości oraz…. . Przedszkolaki wesoło pląsały również w rytm piosenki kolorowe kredki, a na koniec dnia wykonały piękne prace plastyczne.

Więcej
aktualności