Fundacja „Kejtersi”

Data

Kejter  – pies, kundelek, najlepszy przyjaciel poznaniaka.

25 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu pracownika Fundacji Ochrony Praw Zwierząt „ Kejtersi”.

Dowiedzieliśmy się, że fundacja ma jeden cel… stworzyć sieć zaufanych domów tymczasowych, które dadzą ciepło i bezpieczeństwo psom, które nie mają szansy na adopcję w schroniskach lub żyją w złych warunkach i wymagają interwencyjnego odbioru od dotychczasowych “opiekunów. Domy tymczasowe współpracujące w ramach projektu mają za zadanie przygotowanie psa do adopcji. Tymczasowi opiekunowie pomagają psom odzyskać wiarę w człowieka, zapomnieć o traumach i złych doświadczeniach z przeszłości. Uczą życia w mieście, socjalizują. Dbają o wysoki komfort życia czworonoga, pomagają dojść do zdrowia psom chorym i zaniedbanym. Było to dla nas bardzo pouczające spotkanie.

Więcej
aktualności