Ogólnopolski Dzień Kota

Data

Szare, bure lub pstrokate,
wszystkie koty za pan brat,
mają drogi swe i płoty,
po prostu koci świat.
  

W dniu dzisiejszym nasza grupa obchodziła swoje święto, bowiem 17 lutego przypada Światowy Dzień Kota.

W naszej grupie cały dzień „kręcił się” wokół kota. Poruszyliśmy temat, że kot to nie „zabawka”, którą można się pobawić i odłożyć na miejsce, Mówiliśmy o kocich zwyczajach, jak wygląda typowy koci dzień, jaka jest jego budowa oraz dieta. Dzieci poznały rożne rasy kotów oraz poznały wiele ciekawostek dotyczących ich życia. Nie zabrakło przy tym zabaw matematycznych, plastycznych oraz zabaw ruchowych. Były też wesołe „kocie zabawy” przy znanych piosenkach:  „My jesteśmy kotki dwa”, „Wlazł kotek na płotek”. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych kotów.

Więcej
aktualności