Mobilne Planetarium

Data

Człowiek od zawsze interesował się kosmosem i lubił patrzeć w niebo, a szczególnie na gwiazdy. Nic więc dziwnego, że „Kotki” były pod ogromnym wrażeniem Mobilnego Planetarium, które gościliśmy w naszym przedszkolu 27 lutego.
mobilne-planetarium
Dzieci uczestniczyły w  seansie edukacyjnym, który odbywał się w specjalnej kopule o kształcie kuli ziemskiej. Wirtualna podróż na Księżyc, zwiedzanie poszczególnych planet Układu Słonecznego, zapoznanie ze znakami zodiaku, deszcz meteorytów, to tylko niektóre ciekawostki związane z ruchem sfery niebieskiej, których doświadczyliśmy dzięki niezwykłemu pokazowi. Okazało się, że kosmiczna przestrzeń to jedno z ulubionych zagadnień dzieci. Niektórzy wprost przyznawali, że chcieliby kiedyś polecieć rakietą w kosmos. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć spełnienia tych cudownych, kosmicznych marzeń.

Więcej
aktualności