Szkolny konkurs recytatorski „Kocham Cię Polsko”

Data

Dnia 17.05.2023 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski dla klas 1 – 3 pod hasłem „Kocham Cię Polsko”. Uczestnicy recytowali wiersze o tematyce patriotycznej. Jury mogło wysłuchać utworów znanych i mniej znanych polskich poetów. Dzieci zaprezentowały poezję  A. Słonimskiego, M. Brykczyńskiego, W. Chotomskiej, C. Janczarskiego, M. Konopnickiej, T. Kubiaka, A. Mickiewicza oraz W. Szymborskiej. Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny. Celem konkursu było:
  • rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci
  • kształtowanie umiejętności współzawodnictwa
  • popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej
  • upowszechnienie wśród najmłodszych piękna mowy ojczystej i dorobku kultury narodowej
  • prezentacja umiejętności recytatorskich.
Jury miało do podjęcia bardzo trudną decyzję. Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:I miejsce – Zofia Rogala kl. 3BII miejsce – Wiktoria Łuczak kl. 1BII miejsce –  Aleksandra Działowska kl. 2CIII miejsce – Julia Woronik kl. 2CIII miejsce – Emilia Szyncel kl. 3BWYRÓŻNIENIA:Gabriela Paprzycka kl. 2ANadia Piechowiak kl. 2AGrzegorz Sieradzki kl. 2BMagdalena Gromadzka kl. 3AMaria Foksowicz kl. 3BAgata Menesiak kl. 3BMaja Tecław kl. 3B.Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Pani Dyrektor dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Serdecznie gratulujemy!

Więcej
aktualności