Międzynarodowy Dzień Klocków Lego

Data

28 stycznia w „Kalendarzu świąt nietypowych” znaleźć można bardzo fascynujące, pełne zabawy święto. Tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Klocków Lego. Data nie jest przypadkowa – wtedy to, już 66 lat temu opatentowano duńskie, ulubione klocki wszystkich dzieci.

Tego dnia oprócz świetnej zabawy,  „Skowronki” doskonaliły umiejętności matematyczne poprzez zabawę w Kodowanie, układanie klocków wzdłuż osi symetrii, odtwarzanie szeregów i sekwencji kolorystycznych,  przeliczanie, łączenie klocków w wieżę, odczytywanie i wykonywanie działań na dodawanie. Na zakończenie zajęć dzieci tworzyły różnorodne budowle z klocków LEGO rozwijając tym samym swoją wyobraźnię i doskonaląc umiejętności manualne – precyzję w łączeniu małych elementów. Zabawy nie było końca!!!

Więcej
aktualności