Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Data

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodziliśmy 20 września. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji  dzieci.

W tym roku świętowaliśmy ten radosny dzień pod hasłem:

„Balonowy zawrót głowy”.

Po pierwszym śniadaniu naszą grupę odwiedziła, zaproszona na ten dzień, Pani Ania, która bawiła się z nimi w „czarowanie”, przypominała w humorystyczny sposób zasady grzeczności oraz pokazała, jak z prostego balonika stworzyć motyla, żyrafę, szablę, kwiatka, czy też serduszko. Następnie krok po kroku, nauczyła dzieci zamienić balon w kształcie rury w pieska, wszystkim się udało! Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało dodatkowo prezent – balonową niespodziankę (biedronkę, kucyka, szablę – wg wyboru ). W przedszkolu zrobiło się kolorowo, bajecznie i radośnie. Roześmiane buzie dzieci świadczyły o tym, że przeprowadzone warsztaty były dla nich dużą atrakcją i super zajęciami.

Więcej
aktualności