“Poznań 1939-45. Pamiętamy”

Data

Dnia 4 czerwca 2024 r. uczniowie kl. 8 i uczestnicy projektu „Poznań 1939-45. Pamiętamy” wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej. Uczniowie, którzy zrealizowali projekt, otrzymali z rąk Pani Dyrektor Marzeny Mnich-Muszyńskiej oraz Prezesa Mariusza Mikołajewskiego pamiątkowe dyplomy oraz okolicznościowe odznaki. Następnie Pani Elżbieta Kaźmierska przedstawiła wojenne losy jedenastu bohaterów książki „Opowiem Ci o wojnie”. Uczniowie mogli też wysłuchać wspomnień Pana doktora Sławoja Maciejewskiego, który podczas wojny był więźniem obozu dla dzieci w Łodzi. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali książkę „Opowiem Ci o wojnie” cz. 4. Jeden egzemplarz książki przekazano do biblioteki szkolnej.   

Więcej
aktualności