Tradycje Bożego Narodzenia w przedszkolnej rodzinie

Data

Biały obrus lśni na stole, pod obrusem siano. Płoną świeczki na choinkach, co tu przyszła rano. Na talerzach kluski z makiem, karp, jak księżyc srebrny…

Każdego roku, pod koniec grudnia, w naszym przedszkolu spożywamy uroczysty OBIAD WIGILIJNY.

W środę, 20 grudnia „Skowronki”, w odświętnych strojach, zasiadły do wigilijnego stołu i z wielkim przejęciem składały sobie wzajemnie serdeczne życzenia. Następnie dzieci kosztowały tradycyjne potrawy wigilijne. W tym roku, zamiast Mikołaja, w odwiedziny do dzieci przybyli jego Pomocnicy i wręczyli każdemu prezent oraz przekazali worek z różnorodnymi zabawkami, grami, układankami, puzzlami itp. do zabaw w sali dla wszystkich dzieci. Mamy nadzieję, że takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają w dzieciach znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz przede wszystkim wzmacniają w nich bliskie i serdeczne relacje międzyludzkie.

Więcej
aktualności