Warsztaty ceramiczne

W piątek 26 stycznia gościliśmy w naszej grupie studentów II roku Wydziału Archeologii w Poznaniu. Zaproszeni goście poprowadzili warsztaty ceramiczne pt.: „Zabawy z gliną”. Warsztaty rozpoczęły się od rozmowy podczas której studenci opowiedzieli dzieciom o archeologii i o pracy archeologa. Wprowadzili dzieci w niezwykły świat ceramiki, z czego jest zrobiona i do czego mogli ją wykorzystywać ludzie w przeszłości. W drugiej części warsztatów, pokazali jak kiedyś lepiono naczynia. Następnie każde dziecko z kawałka gliny starało się stworzyć własne dzieło. Efektem zabawy z gliną, pod czujnym okiem studentów, są m.in. piękne garnki, owoce, dinozaury, koty, itp. Serdecznie dziękujemy za bardzo pouczające i twórcze spotkanie!