Warsztaty Dogoterapii

W piątkowy ranek nasze przedszkole odwiedził czworonożny gość, suczka Koko, wraz ze swoją opiekunką panią Martyną.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie oraz na czym polega praca psa – specjalisty, jak należy zachować się wobec obcego psa, jakie zasady obowiązują w czasie pierwszego spotkania z psem. Prowadząca przedstawiła również zasady,  które należy przestrzegać podczas zabawy z pupilem, o czym należy pamiętać idąc z nim na spacer, jak prawidłowo go nakarmić, a także, w jakich przypadkach nie należy podchodzić do czworonoga.

W czasie zajęć „Skowronki” mogły osobiście doświadczyć łagodności Koko, która cierpliwie wysłuchiwała wydawanych jej poleceń, a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywała. Wspólne zabawy wywołały mnóstwo pozytywnych emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych milusińskich.