9.11.2023 r. w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystości wzięli udział: dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie kl. 1-8 oraz zaproszeni goście: Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Wągrowska, Wiceprezes Związku Kombatantów RP Pan Doktor Sławoj Maciejewski, a także przedstawiciele Rady Osiedla Wola Pani Ewa Kurzacz-Kuczek i Pan Ireneusz Piechowiak.

Podczas Akademii zobaczyliśmy prezentację multimedialną z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości oraz film o poznańskich pomnikach przygotowany przez uczniów z kl. 8a. W wykonaniu Poli Śledzińskiej i Leny Stronki usłyszeliśmy piosenkę „Białe róże”, Natalia Kędziora zaśpiewała poruszający utwór „Taki kraj”, a uczniowie z klasy siódmej i klas ósmych zaśpiewali pieśń „Szara piechota”. Na zakończenie akademii do uczniów kl. 6-8 przemówili: Wiceprezes Związku Kombatantów RP Pan Doktor Sławoj Maciejewski oraz Pani Dyrektor Marzena Mnich-Muszyńska.

Uroczystość przygotowały Pani Elżbieta Kaźmierska i Pani Elizavieta Maciejewska.