Dzień Drzewa

Data

Dnia 10.10.2023 obchodziliśmy w naszej grupie „Święto Drzewa”. Święto Drzewa wymyślił w 1872 roku w Stanach Zjednoczonych znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.
dzień drzewa
Jak przystało na prawdziwych przyjaciół przyrody „Skowronki” uczciły Święto Drzewa pogadanką podczas której: utrwaliły rodzaje, budowę i etapy wzrastania drzew. Nasi Milusińscy uczestnicząc aktywnie w zajęciach rozwiązywali zagadki słowne i dźwiękowe na temat drzew i lasu oraz układali roślinne rytmy. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego „Las” wysnuli  wnioski, że niszczenie kory, zrywanie liści, łamanie gałęzi oraz nieprzemyślana wycinka drzew to zachowania aspołeczne. Na zakończenie zajęcia dzieci wykonały pracę plastyczną – Jesienne drzewo. Mamy nadzieję, że zajęcia o tematyce proekologicznej wpłyną pozytywnie na właściwą postawę „Skowronków” , które w przyszłości staną się prawdziwymi miłośnikami przyrody.

Więcej
aktualności