Mała książka – Wielki człowiek

Data

Zachęcamy rodziców i dzieci do udziału w kolejnej odsłonie ogólnopolskiej akcji edukacyjnej organizowanej przez Instytut Książki pt. “Mała książka – Wielki człowiek”. Projekt jest skierowany do dzieci w wieku 4-7 lat i ma na celu zachęcenie dzieci do czytania książek i korzystania z księgozbiorów bibliotek publicznych. Udział w akcji jest zupełnie bezpłatny.

Jak działa projekt:

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę (oczywiście w towarzystwie rodzica lub opiekuna prawnego)  – Biblioteka Wojewódzka ul. Prusa 3 w Poznaniu –  otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu naklejek, zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Wyprawka Czytelnicza:

W skład Wyprawki wchodzi książka “Krasnal w Krzywej Czapce”, której autorem jest znakomity twórca literatury dziecięcej, Wojciech Widłak. Książka została napisana specjalnie dla uczestników kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. To mądra i wzruszająca opowieść o bohaterach takich jak nasi Mali Czytelnicy – ciekawi świata, z mnóstwem pytań o sprawy najważniejsze – którzy zyskują niezwykłego towarzysza w swojej czytelniczej podróży.

Zapraszamy do udziału w projekcie –  rodzice, opiekunowie, wychowawcy – pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

Więcej
aktualności