Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Data

Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka w wieku przedszkolnym, a bajkowe postaci sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny.

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło. W piątkowy ranek, 03 listopada „Skowronki” wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci przebrane w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach i quizach. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz układały puzzle. Dzieci chętnie brały udział w zabawach ruchowych i tanecznych przy utworach muzycznych ze znanych bajek. Bajkowy dzień minął naszym milusińskim w radosnej, pełnej uśmiechów atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.  

Więcej
aktualności