Międzyszkolny projekt ON-OFF organizowany przez Teatr Animacji w Poznaniu.

Data

Już 5 edycja projektu teatralnego dobiegła końca. Opiekunka koła teatralnego, współpracująca z Teatrem Animacji, zaproponowała starszym uczniom udział w projekcie mającym na celu wystawienie sztuki teatralnej na deskach Teatru Animacji w Poznaniu. Do udziału zgłosiła się Natalia Kędziora z kl. 8a i dwie absolwentki „my wciąż podpisujemy się Szkoła Tytusa”- Sonia Mączkowiak i Kalina Janiak. Od października do 22.04.2024, każde popołudnie w poniedziałki, dziewczyny spędzały w teatrze. Ćwiczyły pod okiem profesjonalistów: dykcję, ruch sceniczny, śpiew,
taniec. Współtworzyły: scenariusz, dekorację, muzykę. Efekt końcowy wywołał burzę oklasków. „Pchła Szachrajka” w wykonaniu uczniów z XXV, X, XX LO, 22 i 59 SP wzbudziła ogromne emocje i szacunek dla twórców. Grupa członków koła teatralnego i koleżanek z klasy Natalii uczestniczyła w prapremierze (pierwszym oficjalnym spektaklu nowego dzieła z udziałem widzów). Długo rozbrzmiewały oklaski, a później jeszcze dłużej trwały gratulacje dla zespołu.

Mam nadzieję, że w kolejnej 6 edycji znowu pojawią się nasi uczniowie.

opiekunka koła teatralnego „U Tytusa”
Edyta Rędzioch

Więcej
aktualności