Wycieczka do Drezna i Miśni

Data

7 grudnia odbyła się szkolna wycieczka do przepięknego i przepełnionego wspaniałymi zabytkami Drezna. Wyjątkowy kościół Frauenkirche, Opera Sempera, Altmarkt z kościołem Kreuzkirche oraz Galeria Obrazów Starych Mistrzów w barkowym kompleksie Zwinger ze słynnym obrazem „Madonny Sykstyńskiej” Rafaela, z dziełem genewskiego artysty Liotarda wykonanym w technice pastelowej „Das Schokoladenmädchen”, czy wspaniałymi pracami Canalettiego, pozwoliły poczuć nam klimat tego historycznego miasta. Po pobycie na tamtejszym, najsłynniejszym i najstarszym w Niemczech jarmarku Striezelmarkt, udaliśmy się do równie pięknego miasteczka, jakim jest Miśnia i do Manufaktury Porcelany Miśnieńskiej. Uczestniczyliśmy w warsztacie pokazowym i poznaliśmy różne etapy powstawania porcelany, począwszy od formowania poprzez modelowanie, aż do malowania obrabianych przedmiotów.

Poniżej krótka fotorelacja:

Więcej
aktualności