WYCIECZKA KLASY 6B DO STEGNY

Data

Dnia 22-24.05. klasa 6b wraz z dodatkami z 6a i 5a spędziła na niezwykle atrakcyjnej wycieczce w Stegnie. Jak powiedzieli uczniowie „nie było czasu, żeby się nudzić i choć nie było czasu wolnego, wcale to nie przeszkadzało”. Zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Kaszubskiej w Nowym Dworze Gdańskim- każdy mógł poczuć się strażnikiem rzeki Wisły i „zakręcić” korbą syreny alarmowej, wzywającej na wały. Piekliśmy drożdżowe bułki z pikantnymi przyprawami oraz chłopcy ubijali masło ze śmietany!. Później je z apetytem zjedliśmy z gorącymi bułeczkami.

Bawiliśmy się w Tarzanów i Jane w Parku Linowym. Każdy miał dostosowaną do wzrostu i możliwości drogę do przejścia po wysokich drzewach, linach i zjazdach z tyrolki itp.

Odwiedziliśmy skromne Muzeum Bursztynów w Stegnie, w którym Pan Przewodnik fantastycznie opowiadał o sposobach wydobycia bursztynów, obróbce i tajemnicach morskich. Każdy zdobył za swoją wiedzę mały bursztynek. Na koniec mogliśmy kupić piękne wyroby z bursztynu.

Wreszcie spędziliśmy kilka godzin na brzegu Bałtyku, spacerując po lodowatej wodzie, grając w badmintona i siatkówkę, czy robiąc przepiękne zdjęcia zachodu słońca i bawiących się kolegów.

Klasa 6b wraz z wychowawcą Edytą Rędzioch i opiekunką p. Aliną Przeczewską

Więcej
aktualności