Wyniki konkursu dla klas drugich ,, Co wiem o Poznaniu?”

Data

Klasy 2abc realizowały kolejny projekt edukacyjny,, Moje miasto, Poznań”. Na początku sprawdziliśmy co już wiemy. Następnie wzbogacaliśmy naszą wiedzę – poznaliśmy historię powstania miasta, najważniejsze zabytki i najciekawsze miejsca. Oglądaliśmy prezentacje i filmy cyklu ,, Sen o Poznaniu”. Czytaliśmy legendy związane z naszym miastem. Wykonaliśmy prace plastyczne i śpiewaliśmy piosenki. Najwięcej emocji wzbudziło poznawanie gwary poznańskiej. Na koniec sprawdziliśmy zdobytą wiedzę przystępując do konkursu. Oto wyniki: Klasa 2a: I miejsce Gabriela Bachanek, II miejsce Hanna Michalak & Ewa Motała, III miejsce Pola Koczorowska. Klasa 2b: I miejsce Kornelia Liśkiewicz & Małgorzata Korzeń, II miejsce Alicja Kolaj & Barbara Narożna, III miejsce Marta Barkowska. Klasa 2c: I miejsce Marta Furmann & Antoni Żak, II miejsce Jadwiga Paprzycka, III miejsce Julia Machońko. Laureaci otrzymali z rąk pani Dyrektor Katarzyny Wierzbińskiej dyplomy oraz  nagrody książkowe ,, Szneka z glancem, czyli elementarz gwary poznańskiej” autorstwa Elizy Piotrowskiej. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Więcej
aktualności