Zielony ogródek na parapecie

Data

14 marca Skowronki aktywnie uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych. W związku ze zbliżającą się wiosną i pracami w ogrodzie, przedszkolaki  założyły własny zielony ogródek w doniczkach.
Najpierw dokładnie obejrzały sadzonki oraz nasiona, określiły ich kształt i wielkość. Następnie  posadziły w doniczce cebulki kwiatowe i cebulę, a także posiały owies i rzeżuchę. Po podlaniu doniczki zostały postawione na parapecie, aby miały dużo światła. Teraz nasze przedszkolaki czekają, aż urośnie szczypiorek i rzeżucha które będzie pysznie smakowały na kanapkach. Poprzez bezpośrednią obserwację dzieci będą miały możliwość poznania cyklu rozwojowego rośliny. Ponadto będą uczyły się systematycznej pielęgnacji roślin podczas pełnienia codziennych dyżurów.

Więcej
aktualności