Wycieczka do Poczdamu

Data

31 maja 2023 r. uczniowie z klas siódmych i ósmych uczestniczyli w wycieczce do Poczdamu. Poniżej przedstawiamy fotorelację z naszego pobytu w tym pięknym mieście położonym nad Hawelą, niedaleko Berlina. To malownicze miasto zachwyciło nas bogatą przyrodą, dużą ilością terenów zielonych, ale przede wszystkim wspaniałymi zabytkami, jak: rokokowy pałac Hohenzollernów Sanssouci wraz z terenem parkowo – pałacowym, pałac Cecilienhof, w którym obradowali uczestnicy konferencji poczdamskiej, dzielnica Alexandrowka z urokliwymi drewnianymi domkami w stylu rosyjskim z początku XIX wieku. Na trasie zwiedzania pojawiły się również kościoły, ratusz oraz liczne bramy prowadzące do centrum miasta. Na chwilę mogliśmy zatrzymać się w Dzielnicy Holenderskiej z charakterystyczną zabudową w postaci domów z czerwonej cegły oraz wcześniej w kolorowym i smakowitym świecie żelków firmy Katjes.

Więcej
aktualności