Pan Pianka w Przedszkolu

24 września „ Jaskółki” uczestniczyły w warsztatach kreatywnych z Panem Pianką.

„Specjalista od pianek” przyjechał do nas z magicznymi, kolorowymi piankami, które mimo słodkiego wyglądu nie nadawały się do jedzenia. Najpierw opowiedział nam na czym polega zabawa z piankami, jak należy łączyć pianki oraz co można z nich zrobić. Okazało się, że wystarczy trochę wody i pianki się kleją. Dzięki temu powstają cudowne dzieła stworzone samodzielnie przez dzieci. Potem zaprosił małych artystów do pracy. Zajęcia bardzo wszystkim się podobały. Okazuje się, że z kukurydzianych, barwnych pianek można zrobić wiele pięknych rzeczy, między innymi: zwierzęta, rośliny oraz wszystko to, co przedszkolak wymyśli. Zabawa z piankami trwała długo i sprawiła dzieciom ogromną przyjemność. Wszyscy bawili się doskonale!!!