ZAWODOWA SOBOTA

Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży, we współpracy z Zespołem Szkół Budownictwa nr 1 oraz Zespołem Szkół Zawodowych nr 6, serdecznie zapraszają uczniów klas IV-VI poznańskich szkół podstawowych na „Zawodową Sobotę”.
Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 19 października, w budynku Branżowej Szkoły I stopnia Rzemiosła Artystycznego przy ul. Św. Jerzego 6/10 w Poznaniu.
Podczas zajęć uczniowie będą mogli pod czujnym okiem nauczycieli zawodów rozwijać swoje umiejętności zawodowe w jednej wybranej pracowni:
🏺 PRACOWNIA CERAMICZNA
W pracowni ceramicznej uczniowie zobaczą pokaz tworzenia formy na kole garncarskim, a następnie będą mieli okazję wykonać odlew prostych form z natury. Po wyschnięciu prace dzieci zostaną wypalone i będą gotowe do odbioru w późniejszym czasie.
📸 PRACOWNIA FOTOGRAFICZNA
W pracowni fotograficznej uczniowie wezmą udział w pokazie czynności zawodowych fotografa i bliżej zapoznają się z jego narzędziami i specyfiką pracy. Następnie wezmą udział w warsztatach fotograficznych.
🪙 PRACOWNIA KOWALSKA
W pracowni kowalstwa uczniowie będą mogli poznać bliżej pracę kowala, a potem samodzielnie formować proste przedmioty z metaloplastyki przy użyciu małego młotka.
🏛️ PRACOWNIA RENOWACYJNA
W pracowni renowacyjnej dzieci będą miały możliwość wykonać element sztukaterii metodą odlewniczą. Gotową pracę zabiorą ze sobą do domu.
🪟 PRACOWNIA WITRAŻU
W pracowni witrażu uczniowie zobaczą krótką prezentację zawodu oraz proces powstawania witrażu krok po kroku. Po prezentacji wezmą udział w zajęciach “Papierowe witraże”, gdzie będą mogli samodzielnie wykonać kolorowy witraż. Wykonane prace dzieci zabiorą do domu.
💍 PRACOWNIA ZŁOTNICZA
W pracowni złotniczej uczniowie poznają pracę jubilera oraz będą mogli samodzielnie wykonać pierścionek z drutu miedzianego i koralików. Stworzoną biżuterię dzieci zabiorą do domu.
Wydarzenie jest bezpłatne. Na zajęcia obowiązują zapisy, a o zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń. Każdy uczestnik może zapisać się na zajęcia w jednej pracowni.
Zajęcia będą odbywać się w dwóch turach:
I tura: 9.00-10.30,
II tura: 11.00-12.30.
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest:
👉 status ucznia klasy IV, V, VI szkoły podstawowej prowadzonej przez Miasto Poznań, poświadczony ważną legitymacją szkolną,
👉 zgłoszenie uczestnika poprzez formularz online z zaznaczeniem wybranej pracowni oraz godziny: https://forms.office.com/e/kuiNpaSHfT
👉 dostarczenie wydrukowanego i podpisanego regulaminu oraz koniecznych załączników,
👉 otrzymanie drogą mailową potwierdzenia o zakwalifikowaniu się na wybrane zajęcia.