8 listopada 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.
W uroczystej akademii udział wzięli wszyscy uczniowie z klas od 1 do 8, dyrekcja, nauczyciele oraz zaproszeni goście: dyrektor Wydziału Oświaty Pan Wiesław Banaś, Wiceprezes Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej Pan Doktor Sławoj Maciejewski, przedstawicielki Rady Rodziców – Pani Monika Roszak oraz Pani Arleta Ulatowska, a także Przewodnicząca Zarządu Osiedla Wola Pani Anna Korzan.
Uczestnicy akademii najpierw obejrzeli film przygotowany przez uczniów kl. 4a „Poznajemy zabytki Poznania”. Następnie wysłuchali trzech pieśni patriotycznych: „Gdy szedłem raz od Warty” w wykonaniu szkolnego kółka śpiewu i tańca ludowego „Niezapominajki”, „Marsz poznańskich dzieci” w wykonaniu Leny Stronki oraz „Marsyliankę Wielkopolską” – pieśń napisaną z okazji pierwszej rocznicy Powstania Wielkopolskiego przez Feliksa Nowowiejskiego i Stanisława Rybkę, uczestnika powstania. Utwór zaśpiewał chór uczennic z klas szóstych i siódmych. Oprawę muzyczną akademii przygotowała Pani Elizavieta Maciejewska.
Na zakończenie akademii Pani dyrektor Marzena Mnich-Muszyńska w imieniu społeczności szkolnej wręczyła Panu Doktorowi Sławojowi Maciejewskiemu Medal Adama Tytusa Działyńskiego. Był to wyraz szacunku i podziękowania za wieloletnią współpracę. Doktor Maciejewski wielokrotnie gościł w naszej szkole i brał udział w spotkaniach z uczniami, którym opowiadał o swoich tragicznych przeżyciach z okresu II wojny światowej.
Po akademii uczniowie i goście zwiedzili wystawę „Śladami przeszłości”. Sala 12 zamieniła się w salę muzealną. Zgromadzono tam przedmioty związane z życiem naszych dziadków, pradziadków, a nawet prapradziadków. Uczniowie zobaczyli między innymi czapkę, dyplom i legitymację powstańca wielkopolskiego, a także liczne fotografie, medale, banknoty, książki, pocztówki, aparat fotograficzny, lampy naftowe, pamiętnik z 1929 r., żelazko na węgiel, żelazko z „duszą”, maszynę do pisania, telefon, radia, gramofon i inne przedmioty.