REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

W tym roku każdy uczeń ma prawo wyboru nie więcej niż 3 szkół w Poznaniu i 3 szkół w powiecie poznańskim oraz dowolnej liczby oddziałów w tych szkołach.

Na stronie nabor.pcss.pl dostepna jest instrukcja wypełniania oraz podpisu wniosku.

Nagranie webinaru podczas, którego doradczynie Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży, omówiły najważniejsze zagadnienia tegorocznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w Poznaniu i powiecie poznańskim można obejrzeć poniżej.

Gościem specjalnym spotkania była pani Katarzyna Plucińska – Zastępczyni Dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania, która w drugiej części spotkania odpowiadała na pytania.

На сайті nabor.pcss.pl з’явилася інформація, пов’язана з правилами рекрутації до середніх шкіл. Ознайомтеся з:
-правилами вступу до середніх шкіл,
-інструкціями щодо заповнення та підписання анкети.

Важлива інформація
Кожен учень має право вибрати не більше 3 шкіл у Познані та 3 шкіл у познанському повіті та будь-яку кількість класів у цих школах.