Dnia 9.11.2022 z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej Akademii.

Maciej Jajor i Kajetan Zawody przedstawili dzieje Polski od III rozbioru do odzyskania niepodległości i uchwalenia konstytucji marcowej, Sonia Mączkowiak i Lilianna Sobczak recytowały wiersze, szkolne kółko tańca i śpiewu ludowego „Niezapominajki” zaprezentowało  krakowiaka „Płynie Wisła”, Natalia Kędziora zaśpiewała piosenkę “Taki kraj”, w wykonaniu Poli Śledzińskiej i chórku szkolnego zabrzmiała piosenka „Rozkwitały pąki białych róż”, a Kacper Galasiński i chórek wykonali pieśń „My, Pierwsza Brygada”.

Akademię rozpoczął hymn państwowy, a zakończył hymn szkoły. Podczas uroczystości na sali był sztandar szkoły z towarzyszącym mu pocztem sztandarowym w składzie: Aleksander Oliwiecki, Maria Bąkowska i Zofia Rusinek. Wprowadzeniu i wyprowadzeniu sztandaru towarzyszyła muzyka wybijana na werblu przez Leona Rogalskiego.

Akademię przygotowały panie Elżbieta Kaźmierska i Elizavieta Maciejewska, a o wystrój sali zadbały panie Bernadeta Nowotna-Rydzik oraz Danuta Szuster.