Bezpieczne poruszanie się po ulicach

Data

W środę 1 marca w ramach spotkań profilaktycznych, gościliśmy w naszej szkole pana policjanta. Pan mł. asp. Przemysław Szkup przedstawiał uczniom klas 4-8 instrukcję bezpiecznego poruszania się po ulicach oraz poprawnego zachowania w razie zaczepek przez obcych. Pamiętajmy! Najpierw spokojnie zdiagnozuj sytuację, słuchaj intuicji. Rozważ, czy to sytuacja bezpieczna, czy niebezpieczna. Jeśli czujesz jakikolwiek niepokój, odejdź. 1. Lepiej jest chodzić w grupie, niż samemu. 2. Jeśli ktoś Cię zaczepia, nie odpowiadasz, nie patrzysz w oczy, idziesz dalej. 3. Na zaczepki, zaproszenia do samochodu, czy częstowanie cukierkami, możesz zareagować słowami: „Mama mi nie pozwala.” 4. Możesz szybko wejść do najbliższego sklepu i zadzwonić do rodziców, żeby po Ciebie przyszli. 5. Jeśli ktoś Cię chwyta za rękę, zaczyna szarpać, robisz głośny raban, krzyczysz, robisz zamieszanie. 6. Zawsze poinformuj dorosłego o tym, co się stało!

Więcej
aktualności