Bogowie olimpijscy z wizytą u Tytusa!

Data

28.02.2023 r. do szkoły na Hangarowej zawitali bogowie olimpijscy! W role bogów i bogiń greckich wcielili się uczniowie klas 5a i 5b, którzy stoczyli bój o mistrzostwo w wiedzy mitologicznej. Dzieci musiały przygotować scenkę opowiadającą dzieje dowolnie wybranego mitu, przebrać się stosownie do mitu, popisać umiejętnością krasomówczego opowiadania wybranego mitu i wreszcie wykonać bardzo trudny test dotyczący wiedzy z mitologii z zakresu historii i języka polskiego. Wystartowało 5 drużyn czteroosobowych. Wszyscy uczestnicy wykazali się świetnym przygotowaniem i popisali się ogromną wiedzą. Jury konkursowe i widzowie byli pod wielkim wrażeniem zdolności, pomysłowości i wiedzy uczestników. Dyplomy i nagrody rozdane zostały podczas kolejnego konkursu, tym razem zorganizowanego z okazji Dnia Kobiet. Poziom był bardzo wyrównany, dlatego nagrodziliśmy wszystkich uczestników. I miejsce zajęła grupa 4 z klasy 5a w składzie:
 • Jagoda Wieczorek,
 • Mikołaj Wieczorek,
 • Weronika Kujawa ,
 • Hanna Chęcińska
II miejsce: gr.5 z klasy 5b:
 • Jadwiga Jakubowicz,
 • Maria Flugel,
 • Martyna Bałyk,
 • Mikołaj Młynarczyk
oraz grupa 2 z klasy 5a:
 • Michalina Biernacka,
 • Mikołaj Mączka,
 • Elizavieta Kasko,
 • Julia Zielonka
III miejsce: gr. 1 z klasy 5b:
 • Aleksandra Klessa,
 • Pola Piechowiak,
 • Łucja Stefanowicz
oraz grupa 3 z klasy 5a:
 • Melania Śliwińska,
 • Bartosz Mazur,
 • Martyna Mazur,
 • Matylda Janda.
Zarówno uczestnicy konkursu jak i widzowie uznali, że Konkurs Mitologiczny klas 5 to świetna impreza!!!

Więcej
aktualności