Bogowie olimpijscy z wizytą u Tytusa!

28.02.2023 r. do szkoły na Hangarowej zawitali bogowie olimpijscy! W role bogów i bogiń greckich wcielili się uczniowie klas 5a i 5b, którzy stoczyli bój o mistrzostwo w wiedzy mitologicznej. Dzieci musiały przygotować scenkę opowiadającą dzieje dowolnie wybranego mitu, przebrać się stosownie do mitu, popisać umiejętnością krasomówczego opowiadania wybranego mitu i wreszcie wykonać bardzo trudny test dotyczący wiedzy z mitologii z zakresu historii i języka polskiego. Wystartowało 5 drużyn czteroosobowych. Wszyscy uczestnicy wykazali się świetnym przygotowaniem i popisali się ogromną wiedzą. Jury konkursowe i widzowie byli pod wielkim wrażeniem zdolności, pomysłowości i wiedzy uczestników. Dyplomy i nagrody rozdane zostały podczas kolejnego konkursu, tym razem zorganizowanego z okazji Dnia Kobiet. Poziom był bardzo wyrównany, dlatego nagrodziliśmy wszystkich uczestników. I miejsce zajęła grupa 4 z klasy 5a w składzie:
  • Jagoda Wieczorek,
  • Mikołaj Wieczorek,
  • Weronika Kujawa ,
  • Hanna Chęcińska
II miejsce: gr.5 z klasy 5b:
  • Jadwiga Jakubowicz,
  • Maria Flugel,
  • Martyna Bałyk,
  • Mikołaj Młynarczyk
oraz grupa 2 z klasy 5a:
  • Michalina Biernacka,
  • Mikołaj Mączka,
  • Elizavieta Kasko,
  • Julia Zielonka
III miejsce: gr. 1 z klasy 5b:
  • Aleksandra Klessa,
  • Pola Piechowiak,
  • Łucja Stefanowicz
oraz grupa 3 z klasy 5a:
  • Melania Śliwińska,
  • Bartosz Mazur,
  • Martyna Mazur,
  • Matylda Janda.
Zarówno uczestnicy konkursu jak i widzowie uznali, że Konkurs Mitologiczny klas 5 to świetna impreza!!!