Dzień Czystego Powietrza w Szkole Tytusa 14 listopada 2022

Data

Zanieczyszczenia powietrza nie są problemem lokalnym to problem globalny. Z każdym oddechem wciągamy do płuc pół litra powietrza. Jakość powietrza ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i stan poszczególnych elementów środowiska przyrodniczego. Dlatego dron znów lata nad Poznaniem. Namierza trucicieli. Później do akcji wkraczają strażnicy z Eko-patrolu. Dron jest wyposażony w czujnik, pozwalający wykryć w spalinach emitowanych z komina na terenie danej posesji związki chemiczne charakterystyczne dla spalania odpadów. Takiego właśnie drona i pokaz jego możliwości uczniowie Szkoły Tytusa mogli zobaczyć dzięki warsztatom zrealizowanym przez Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania, dofinansowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. W dwugodzinnej części praktyczno-warsztatowej uczestniczyli uczniowie klas 7a i 7b.  Było ciekawie, dynamicznie i pouczająco.

szkolny koordynator M. Nowak-Bekier

Więcej
aktualności