Francja, Bretania 2016

Data

Wyjazd do miejscowości Redon w Bretanii okazał się niezwykłym doświadczeniem na wielu polach. Poznaliśmy ważne zabytki miasta, udaliśmy się do pobliskich atrakcji turystycznych, zapoznaliśmy się z  życiem zachodnio-francuskiej wsi. Niewątpliwie niecodziennym przeżyciem było spróbowanie owoców morza: małży, ośmiornic, krabów, krewetek… .

Jak każda wymiana międzynarodowa, wyjazd do Francji był okazją do doskonalenia języków obcych. Przebywanie w rodzinach naszych korespondentów sprzyjało nawiązaniu nowych znajomości.

Z pewnością jednym z najciekawszych miejsc okazała się góra „Saint Michael” – znana na całym świecie z faktu znacznych przypływów i odpływów, które na przemian umożliwiają i blokują dostęp do osadzonego na tym wzgórzu miasteczka i klasztoru.

Franek

Więcej
aktualności