Leśne zabawy na powietrzu

Data

Masz dość siedzenia w domu?

Rada Osiedla Wola wraz z Harcerzami zapraszają na:

 

Leśne zabawy na powietrzu

19 czerwca godz. 14:00

Miejsce zbiórki: Rusałka od wzgórza (przejście podziemne ul. Żarnowiecka)

 

Zapraszamy na grę terenową „Leśny świat” składającą się z 8 punktów gdzie na każdym znajdziecie zadanie do wykonania z tematyką leśną. Cała gra ułożona jest w taki sposób, by każdy mógł pokonać trasę (mały i duży) a przy tym uczyć się bawiąc.

Na wzgórzu możecie rozłożyć koc i po piknikować gdzie dodatkowo zaplanowaliśmy atrakcje ruchowo-sprawnościowe, plastyczne czy rozrywkowe:

Atrakcje towarzyszące

Pierwszą z nich jest slackline – popularna zabawa, polegająca na przechadzaniu się po rozpiętej między drzewami taśmie, w asyście instruktora lub opiekuna. To świetne ćwiczenie na równowagę!

Gra Kubb (inaczej zwana Szachami Wikingów) to znana gra, przypominająca nieco trójwymiarową grę w szachy – na szczęście jest o wiele prostsza i grać w nią może od 2 do nawet 10 osób!

Kolejną atrakcją będzie możliwość przygotowania oraz odbicia własnoręcznie wybranego wzoru pocztówki, za pomocą specjalnej farby oraz magla. Wiele leśnych, roślinnych oraz tematycznych wzorów może zachwycić swoją precyzją i estetyką.

Nie zabraknie oczywiście też atrakcji dla najmłodszych – malowania twarzy.

Podczas naszego spotkania będzie można również stworzyć własne niepowtarzalne leśne obrazy – wykreowane z całkiem leśnych materiałów. Każda chętna osoba będzie mogła puścić wolno wodze fantazji i stworzyć swoje własne, małe, leśne arcydzieło.

Pojawi się również harcerski akcent wśród naszych zabaw i gier – chętne osoby będą mogły w prosty sposób poznać znany alfabet morse’a oraz użyć go do komunikacji – przez zabawę nauczyć się nadawać poszczególne litery, a nawet wyrazy za pomocą światła.

Ostatnią planowaną atrakcją jest wspólny pamiątkowy baner, na którym każdy będzie mógł podpisać się, zostawić krótką wiadomość lub nawet rysunek.

 

Weźcie ze sobą dobry humor, koc, kosz piknikowy i do zobaczenia w sobotę o godz. 14:00 na Wzgórzu Rusałka!

 

Czekamy na Was😊

Więcej
aktualności