Międzyszkolny konkurs ekologiczny „Co zrobić z tym deszczem?” dla uczniów klas czwartych

Data

Woda to jeden z najcenniejszych zasobów na naszej planecie, jednak nie zawsze doceniamy jej wartość. Wraz ze Światowym Dniem Wody, który przypada 22 marca, Aquanet Retencja przygotowała specjalną kampanię edukacyjną pod hasłem „Co zrobić z tym deszczem?”.

W ramach kampanii przygotowano również konkurs dla uczniów klas czwartych. Na lekcji przyrody uczniowie i uczennice obejrzą film edukacyjny, odpowiedzą na pytania z karty pracy oraz wezmą udział w dyskusji i pracy grupowej. Dzieci dowiedzą się: czym jest deszcz, jak powstaje, w jaki sposób można go zbierać, czym różni się woda kranowa od deszczowej oraz dlaczego warto wykorzystywać deszczówkę.

Na koniec lekcji dzieci otrzymają komiks z przygodami Dropci i Dropka – dwóch kropelek wody, maskotek kampanii. Zadaniem uczniów i uczennic będzie rozwinięcie historii kropelek w kontekście tego, w jaki sposób mogą wykorzystywać wodę deszczową. Z każdej klasy zostanie wybrana jedna najciekawsza praca i wysłana do organizatorów konkursu Aquanet Retencja.

Klasa która zaproponuje najlepsze i najbardziej kreatywne rozwiązanie, zostanie nagrodzona 3-miesięcznymi karnetami do Term Maltańskich, a na terenie placówki do której uczęszcza zwycięska klasa, Aquanet Retencja wybuduje ogród deszczowy.

Osoby odpowiedzialne: M. Nowak-Bekier, E.Sługocka

Pozostałe
konkursy

Więcej
aktualności